Počuli ste už o FIRST LEGO League? Je to program, ktorý podporuje u detí záujem o vedu a techniku. Áno, decká sa učia programovať vlastného (lego) robota, no táto súťaž zďaleka nie je len o tom. Deti sa tiež zamýšľajú nad budúcnosťou a spôsobmi, ako jej dať pozitívne smerovanie.

 

Tento rok sa tímy zaoberali celosvetovým problémom: nedostatkom aktivity a primeraného pohybu. Organizátori preto zvolili príznačný názov tohtoročnej súťaže – RePLAY. A teraz šup, šup – vybrať konkrétny problém na túto tému a už len prísť s návrhom riešenia! 😊

Môžem sa cez digitálny svet dostať k športu?

Tento rok pôsobí spoločnosť ABB ako externý mentor pre tím Hexadron, a tak ich, a tak trochu aj nás, čakala neľahká výzva a hľadanie odpovede na otázku: „Ako (sa) motivovať k športu?“

V čom vlastne tkvie slabá motivácia ľudí športovať? Decká z Hexadronu prišli spolu s nami k tomu, že ľudia sa často chcú porovnávať s inými športovcami alebo so svojimi vlastnými výkonmi, aby prekonali seba samého. Na trhu sú dostupné nástroje a aplikácie, ktoré nám v tom pomáhajú a pomocou nich zdieľame naše výkony a porovnávame ich. Hexadron však klepol klinec po hlavičke: dnešné aplikácie predsa nezohľadňujú iné časté faktory – pracovnú únavu, málo času a z toho vyplývajúcu slabú motiváciu pre šport.

Hýb sa s Hýbavatorom!

Deti sa na problém pozreli z inej stránky a dali mu trochu krajší – anglický – názov 😊. Ich webová aplikácia Movetivator má v ponuke predovšetkým krátkodobé aktivity a na tie si nájdeme čas všetci. K nim si namotivovaný športovec zaznamená dosiahnuté hodnoty a porovná ich s priateľmi v prehľadnom grafe. Tých si pridá pomocou jedinečného kódu pre zachovanie ochrany súkromia a svoje údaje zdieľa podľa svojho uváženia.

Hexadron si počínal šikovne, vnímal súčasné trendy a v aplikácii umožnil aj využívanie najmodernejších vlastností dnešných aplikácií – napr. tmavý režim, možnosť stiahnutia aplikácie do lokálnej pamäte počítača ako webovú aplikáciu alebo prihlasovanie pomocou osobného konta Google.

Fáza návrhu je už dávno za nimi! Dnes sa k nej môžete dostať ako k ozajstnému riešeniu na stránke https://movetivator.hexadron.sk.

Hexadron, držíme Ti palce! Súťaž je tu budúci týždeň!

(Visited 14 times, 1 visits today)